Z przyjemnością informujemy, że współwłaściciel koncernu i założyciel naszej firmy członkowskiej  Kirchhoff Automotive został mianowany Konsulem Honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech. Gratulujemy i jesteśmy dumni, że w naszym gronie są przedstawiciele firmy tak docenionej przez Polski Rząd.

 

Kirchhoff konsul honorowy RP

Na zdjęciu: Paul Ziemiak  poseł do Bundestagu, przewodniczący Związku Młodzieży Niemieckiej CDU/CSU (Jungen Union Deutschlands), Armin Laschet Premier Rządu kraju związkowego Nadrenia Północna – Westfalia, Stanisław Karczewski Marszałek Senatu RP, Arndt. G. Kirchhoff Konsul Honorowy RP w Niemczech, Robert Gaweł Senator RP z Gniezna.

 

List nominacyjny Arndt G. Kirchhoff otrzymał z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Andrzeja Papierza 7 lipca br. w siedzibie Konsulatu. W uroczystości udział wzięli m.in. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Ambasador Polski w Berlinie Prof. Dr. Andrzej Przyłębski oraz Premier rządu kraju związkowego Nadrenia Północna -Westfalia Armin Laschet (warto nadmienić, że PKB Nadrenii Północnej – Westfalii jest prawie 1,5 razy większy niż PKB Polski, blisko ¼  PKB Niemiec powstaje właśnie w tym kraju związkowym).

Arndt G. Kirchhoff jest Głównym Dyrektorem Wykonawczym w KIRCHHOFF Automotive Holding GmbH & Co KG.. W ramach działalności społecznej pełni m.in. funkcje Prezesa Zrzeszenia Pracodawców, Prezesa Zrzeszenia Przemysłu Metalowego i Elektromechanicznego Nadrenii Północna – Westfalii (METAL NRW), Wiceprezesa Stowarzyszenia Przemysłu Samochodowego (VDA) Republiki Federalnej Niemiec. Z tej racji jest osobą bardzo wpływową w kręgach niemieckiego biznesu, co jest istotne dla pełnienia funkcji konsula honorowego w zakresie rozwijania i pogłębiania współpracy gospodarczej, naukowej, technicznej oraz kulturalnej między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.KIRCHHOFF Automotive jest przedsiębiorstwem branży samochodowej partnerem dla producentów samochodów w zakresie B+R oraz produkcji złożonych konstrukcji metalowych i hybrydowych do nadwozia, systemów anty-zderzeniowych, deski rozdzielczej kokpitu i zawieszenia samochodów.

KIRCHHOFF Automotive jest największą dywizją grupy KIRCHHOFF, zatrudniającą  ponad 9000 pracowników i posiadającą 30 zakładów produkcyjnych w 11 krajach. W 1999 roku pierwszy projekt green-field KIRCHHOFF Automotive w Polsce zrealizowany został w Mielcu gdzie powstał zakład produkcyjny pod firmą KIRCHHOFF Polska. Obecnie firma ma zakłady w Mielcu, w Gliwicach i w Gnieźnie gdzie produkowane są metalowe konstrukcje dla światowego przemysłu motoryzacyjnego.  Inwestycje dokonane przez KIRCHHOFF Automotive w Polsce od 1998 roku wynoszą blisko 250 mln€. Obecnie w polskich zakładach KIRCHHOFF Automotive pracuje ponad 1800 osób.

 

Źródło: Polska Izba Motoryzacji  http://pim.pl/arndt-g-kirchhoff-wspolwlasciciel-kirchhoff-polska-mianowany-konsulem-honorowym-rp/

Scroll to Top